Szybkie usługi, odpowiemy na każdy Wasz telefon.
  • ul. Rzgowska 216
  • 93-317 Łódź

Okna PCV

Okna plastikowe od paru, a nawet parunastu lat cieszą bardzo dużą popularnością. Okna te to przede wszystkim oszczędność która idzie w parze z jakością i trwałością. Pomimo dużej konkurencji w postaci okien drewnianych czy aluminiowych, szacuje się, że to właśnie okna plastikowe stanowią ponad 50% sprzedawanych obecnie okien. Nic dziwnego, ponieważ okna PCV mają bardzo dużo zalet dzięki czemu niwelują się nieliczne wady.

Biorąc pod uwagę najważniejszą ich cechę, możemy zaznaczyć, że są dużo tańsze od okien drewnianych i aluminiowych. Pomimo swojej niskiej ceny, zachowują swoje najważniejsze cechy do których należą: trwałość i wytrzymałość. Większość producentów uważa, że okna PCV wytrzymują 20 lat, niektórzy z nich twierdzi, że ich wytrzymałość może osiągnąć nawet 50 lat, jeśli są dobrze konserwowane. Dobrze zamontowane okna plastikowe, przez wykwalifikowanych fachowców charakteryzują się przede wszystkich szczelnością, dzięki temu bardzo dobrze chronią przed utratą ciepła zimą. Dzięki swojej szczelności pozwalają ograniczyć koszty ogrzewania oraz rachunków z prąd.

Najważniejszą zaletą okien PCV jest łatwość w ich utrzymaniu oraz wytrzymałość. Materiał, z którego wykonane są okna plastikowe jest odporny na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu po kilku latach, nie straci on swojego koloru. W zasadzie utrzymanie okien plastikowych ogranicza się do czyszczenia ram za pomocą zwykłego płynu do mycia naczyń oraz okresowej konserwacji okuć.

Dzięki materiału, z którego zostały wykonane profile do tych okien, możemy powiedzieć, że w przeciwieństwie do okien drewnianych, te nie absorbują wilgoci i są odporne nie tylko na czynniki atmosferyczne, ale także na chemiczne i biologiczne. Dodatkowo, są bardzo bezpieczne, ponieważ, podpalone bez dodatkowych źródeł ognia same się wygaszają.

Warto zaznaczyć, że przy wyborze okien plastikowych nie musimy się sugerować bielą, z którą spotykamy się najczęściej. Możemy przebierać w pełnej gamie kolorów, a także wybrać takie, które w 100% przypominają profile drewniane czy aluminiowe.